Město Olomouc

 

Zde naleznete některé užitečné informace k městu Olomouc, ve kterém se konference koná.

 

Olomouc je statutární město na střední Moravě a centrum Olomouckého kraje. Rozkládá se v Hornomoravském úvalu v nivě řeky Moravy při soutoku s Bystřicí zleva ve východní části města a Mlýnským potokem zprava v jižní části města. Obklopená je úrodnou krajinou Hané. Charakter města je rovinatý, na západě a hlavně na východě výrazně ohraničen vyšším georeliéfem, který tak uzavírá město do protáhlé sníženiny otevřené ve směru severozápad - jihovýchod. Střed města (49°35´ severní šířky a 17°15´ východní délky) je v nadmořské výšce 219  m n. m., jeho jižní část se velmi mírně snižuje do nadmořské výšky 208  m n. m., naopak severovýchodní část se zvyšuje až na nadmořskou výšku 420  m n. m.

Ve městě o rozloze 10 336 ha žije přes 100 tisíc obyvatel, jedná se tedy o šesté největší město České republiky podle počtu obyvatel. Konurbace do 20 km od centra města Olomouce zahrnuje mj. i města Velkou Bystřici, Šternberk, Uničov, Litovel, Prostějov a Přerov; celková populace této konurbace činí více než 280 000 obyvatel. Olomouc byla vedle Brna historicky politickým centrem Moravy, dnes v Olomouci sídlí Univerzita Palackého, arcibiskupství a Vědecká knihovna město je tedy pro celou Moravu centrem duchovní správy a vzdělanosti.

 

Text je převzat z článku Olomouc na české Wikipedii.


Na stránce Olomouc tourism naleznete užitečné informace pro návštěvníky včetně odkazů na restaurace, kavárny, galerie atd.


Adresa pořádající Katedry psychologie Filozofické Fakulty Univerzity Palackého v Olomouci: Křížkovského 8, 779 00, Olomouc. (pozor, konference samotná probíhá jinde)